Medyczny Dzień Nauki

StartAktualnościMedyczny Dzień Nauki

Medyczny Dzień Nauki

5.06.2014

77.jpg

Jak co roku, pod koniec maja odbył się na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – Medyczny Dzień Nauki. Akcja skierowana była do różnych grup wiekowych, gdzie zainteresowani mogli zgłębiać wiedzę tajemną, jaką jest Medycyna. Nie zabrakło również tam Nas – członków Koła Naukowego.

Nasze stoisko cieszy się zawsze ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych, jak też starszych bywalców akcji. W tym roku chcieliśmy pokazać wszystkie możliwe przyrządy i techniki higieny jamy ustnej. Mieliśmy do dyspozycji różnego rodzaju szczoteczki (zwykłe, do protez, międzyzębowe, jednopęczkowe, dla dzieci od 0-3 lat), nitki dentystyczne, instrumenty do higieny języka i wiele wiele innych.

Studenci IV, III oraz II roku Stomatologii przybliżali tajniki sztuki szczotkowania zębów, pokazywali jak prawidłowo nitkować zęby. Dla każdego odważnego, który zaprezentował nam prawidłową higienę jamy ustnej przygotowane były upominki w formie pasty i szczoteczki.

Bardzo dziękujemy dr Alicji Cackowskiej- Lass, za wspaniałą organizację Akcji. Za rok również liczymy na owocną współpracę. Poniżej zdjęcia z Akcji.

Natalia Szafranko

11.jpg
22.jpg
33.jpg
44.jpg
55.jpg
66.jpg