Opis akcji

Rozwiń

MAMO, NIE CHCĘ MIEĆ PRÓCHNICY!

Celem przeprowadzanych przez nas działań jest szerzenie oświaty zdrowotnej i promocja zachowań prozdrowotnych w zakresie profilaktyki higieny jamy ustnej kobiet oraz ich dzieci. Akcja skierowana jest do kobiet w ciąży, mieszkanek województwa pomorskiego. Podejmowane przez nas działania mają formę spotkań, podczas których omawiane zostają podstawowe zagadnienia dotyczące higieny oraz profilaktyki stomatologicznej przedstawione w postaci prezentacji multimedialnej.

Mało kto wie, że aż 23% matek uważa, że nie należy dbać o zęby mleczne, bo zostaną zastąpione przez stałe, co jest jest stwierdzeniem bardzo błędnym, bo dbanie o higienę jamy ustnej dziecka zaczyna się dużo wcześniej przed pojawieniem się pierwszych zębów mlecznych. Uświadamiamy młode matki, że do ich zadań należy troska o bardzo dobry stan higieniczny błony śluzowej bezzębnej jamy ustnej dziecka zaraz po urodzeniu i przed ząbkowaniem, a także uczymy je prawidłowego żywienia niemowlęcia. Staramy się również uświadomić rodziców, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienizacyjnych u dzieci, bo „czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci”.

Akcją obejmujemy szkoły rodzenia znajdujące się na terenie Gdańska, Gdyni oraz Rumi. W tym celu nawiązujemy współpracę ze wspomnianymi placówkami. Po uzyskaniu zgody od konkretnych szkół rodzenia, rozpoczynamy przeprowadzanie akcji na ich terenie.

Akcja uzyskała przychylną opinię Prorektor ds. Studenckich Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. Barbary Kamińskiej. Patronat honorowy nad akcją objęli: JM Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. Janusz Moryś oraz Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz. Nad organizacją i przeprowadzeniem akcji „Mamo, nie chcę mieć próchnicy!” czuwa dr hab. med. Barbara Kochańska, prof. nadzw. GUMed, Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej GUMed.

ULOTKA INFORMACYJNA

Ulotka informacyjna - część zewnętrzna (1,56 MB)
img722.jpg
Ulotka informacyjna - część wewnętrzna (1,24 MB)
img714.jpg

PATRONAT HONOROWY

Patronat Jego Magnificencji Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr. hab. Janusza Morysia

gumed.JPG

www.gumed.edu.pl

Patronat Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza

logo_Gda_sk.jpg

www.gdansk.pl

SPONSORZY

Sponsorem akcji jest spółka GABA (Elmex, Meridol), Sensodyne, Elgydium, firma Canpol

elmex.JPG
meridol.JPG

wwwpl.gaba.com

logo_sensodyne.gif

www.sensodyne.com

Elugel.JPG
bez_tytu_u.JPG

www.elgydium.pl

baner_lovi.jpg
logo_CB_20.jpg
aktywnosc_rozwja_etykieta.jpg

Aktualności marki LOVI